marga
18 بهمن 1401 - 12:43

کاهش تولید برق و توقف ارسال محصولات نفتی در سومین اعتصاب سراسری فرانسه‌

سومین اعتصاب سراسری فرانسه سبب شده است تا تولید برق در این کشور 3.7 درصد کاهش یابد و ارسال محصولات نفتی متوقف شود.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه و دولت وی امروز، سه‌شنبه، برای موج سوم اعتصاب‌ها و اعتراضات سراسری علیه برنامه‌هایی که برای طولانی‌تر کردن سن بازنشستگی مواجه هستند.

به نوشته این گزارش، خدمات ریلی مختل‌، کلاس‌های مدارس لغو می‌شود و تحویل محصولات نفتی پالایشگاه‌ها به دلیل خروج کارگران در بخش‌های مختلف تحت تأثیر قرار می‌گیرد و اتحادیه‌های کارگری بار دیگر از مردم خواسته‌اند که تا تعداد زیادی به خیابان‌ها بیایند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌‌دهد، بیشتر مردم فرانسه با این اصلاحات مخالف هستند، اما امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور و دولتش قصد دارند، موضع خود را حفظ کنند.

اما اتحادیه معتقدند با راه‌های دیگر از جمله افزایش مالیات ثروتمندان می توان مشکلات مربوط به سیستم بازنشستگی را حل کرد.

در طول دو روز اول اعتصاب در ماه ژانویه در شهرهای سراسر فرانسه بیش از یک میلیون نفر راهپیمایی کردند.

شرکت نفتی توتال انرژیز امروز اعلام کرد ارسال محصولات از سایت‌های فرانسه به علت اعتصاب بر سر برنامه اصلاحات دولت برای حقوق بازنشستگی، مختل شده است.

 

یکی از مقامات اتحادیه کارگری «فورس اووریر» پیش از این گفته بود، اعتصاب در پالایشگاه های نفت «توتال انرژیز» در دونگس و فیزین و همچنین در انبار فلاندرس در حال انجام است.

از زمانی که دولت فرانسه در نظر دارد تا در ماه آینده سن بازنشستگی را 2 سال افزایش داده و به 64 سال برساند، این کشور سومین اعتصاب سراسری را تجربه می‌کند و با اعتصاب اتحادیه‌های کارگری، معلمان، کارمندان دولت و سایرین در بخش انرژی مواجه است.

آمارهای شرکت برق فرانسه نشان داد، به علت کاهش تولید در 2 تاسیسات هسته ای فرانسه و چندین تاسیسات حرارتی این کشور در نتیجه این اعتصاب، عرضه انرژی فرانسه 3.7 گیگاوات کاهش یافته است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024556