marga
21 بهمن 1401 - 22:39

مدرسه ۶ کلاسه بنیاد برکت در شهر آسمان‌آباد افتتاح شد

ایلام-همزمان دهه فجر انقلاب اسلامی، مدرسه ۶ کلاسه بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، در شهر آسمان‌آباد افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد زارع مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام عصر جمعه در آیین افتتاح مدرسته برکت در آسمان اظهار کرد: با تاکید بر اینکه مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات بنیاد برکت ستاداجرایی در مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور است، اظهار کرد: بنیاد برکت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، نهضت مدرسه‌سازی را به منظور توسعه فضاهای آموزشی، توزیع عادلانه امکانات تحصیلی و برقراری عدالت اجتماعی و آموزشی در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده است.

وی با بیان اینکه این مدرسه ۶ کلاسه شهر آسمان آباد به مناسبت دهه فجر با همکاری سازمان نوسازی مدارس جهت استفاده دانش اموزان این منطقه به بهره‌بردار رسید، افزود: بیش از ۴ میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه شده است.

زارع، خاطرنشان کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، به جد پیگیر نهضت مدرسه سازی در سطح استان بوده و در این راستا تاکنون مدارس بسیار خوبی در مناطق ایلام محروم ساخته است.

مدیر کل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، تصریح کرد: دانش آموزان آینده سازان مملکت هستند و هرآنچه در زمینه آموزش آنها سرمایه گذاری شود قطعاً نتیجه آن در جامعه و توسعه همه جانبه کشور دیده می‌شود.

وی ادمه دامه داد: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته و پس از تکمیل، تقدیم دانش‌آموزان این مناطق می‌شوند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1032388